אודות

רונית שמואלביץ M.A מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי על ידי אוניברסיטת חיפה
והאגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי.

השכלה
• M.A מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, אוניברסיטת חיפה
• B.A בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר- אילן
• B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, אוניברסיטת תל-אביב

לימודי תעודה
• הפרעות אכילה – היחידה ללימודי המשך באוניברסיטת בר- אילן
• פסיכותרפיה בילדים – היחידה ללימודי המשך באוניברסיטת חיפה
• הכשרת מטפלי אימגו – מכון שינוי
• שיקום נכים – משרד הרווחה
• התערבות טיפולית במשפחות שחוו אירוע מוות פתאומי – משרד הרווחה
• תטא הילינג - THINK Theta Healing Institute Of Knowledge
Theta Healing Basic Dna 1
Theta Healing Advanced Dna 2

ניסיון מקצועי
במהלך 26 השנים האחרונות רכשתי ניסיון מקצועי מצטבר במגזר הפרטי והציבורי
• בקליניקה פרטית בבנימינה
• בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי בפרדס-חנה 
• במחלקה לשירותים חברתיים של פרדס-חנה – כרכור (עבודה עם ילדים ונוער בסיכון, משפחות מורכבות                ורב-בעייתיות, נכים, חולים סופניים ובני משפחותיהם)
• בהדרכת אנשי מקצוע וצוותים מקצועיים
• בבניית תכניות טיפול לפרט ולמשפחה 
• בהנחיית קבוצות הורים, ילדים ובני נוער
• בהקמה וליווי פרויקטים קהילתיים

תחומי התמחות
 טיפול וייעוץ זוגי - ניתן לבני זוג המעוניינים בשיפור, חיזוק ושיקום הזוגיות, או לאלו המתלבטים לגבי קבלת החלטות אודות פרידה וסיום הקשר הזוגי. הטיפול עוסק בסוגיות תקשורת בין בני זוג, קונפליקטים ומשברים בזוגיות, אינטימיות ומיניות, שחיקה בחיי הזוגיות, בגידות, נישואין שניים (פרק ב'), יעוץ והכוונה טרום נישואין, זוגיות בגיל השלישי.

 טיפול משפחתי - עוסק באיכות הקשר והתקשורת ומערכות היחסים בין בני המשפחה, בקונפליקטים בין אחים או בין הורה-ילד, בהתמודדות המשפחה עם קשיי קשב וריכוז, לקויות שונות, חולי, נכות, טראומה, יתמות, דפוסי התנהגות שליליים או מסוכנים של אחד או יותר מבני המשפחה. הטיפול כולל לעתים את כל בני המשפחה ולעתים רק חלק מהם. טיפול משפחתי ניתן גם למבוגרים אשר מעוניינים לשקם את יחסיהם עם משפחות המוצא שלהם או עם אחד או יותר ממשפחת המוצא של בני זוגם.  

 טיפול פרטני - טיפול אישי "אחד על אחד". בבסיס הטיפול עומדת ההנחה כי כל אדם הוא עולם ומלואו. גם אם שני אנשים סובלים מבעיה זהה בהגדרתה, בפועל היא שונה אצל כל אדם מעצם היותו ייחודי באישיותו, באופיו ובדרכי ההתמודדות האישית שלו. הטיפול הפרטני נותן מענה אינטימי המותאם אישית לכל אדם וצרכיו. חלק מהנושאים בהם עוסק הטיפול הפרטני הם: התמודדות עם משברים כמו גירושין, אבטלה, אובדן, בגידה, גיל המעבר, הגיל השלישי, דיכאון לאחר לידה, קושי במציאת בן/בת זוג, מקור תעסוקה, קבלת החלטות, קשיים חברתיים, דימוי עצמי נמוך, בדידות, רצון לעבור תהליך של למידה, מודעות, העצמה ומימוש עצמי, שיקום ושיפור מערכות יחסים, עיבוד טראומה צמיחה אישית ועוד.

 טיפול בילדים ובבני נוער -  הטיפול הרגשי יינתן, כאשר הילד/ה או הנער/ה ישדרו מצוקה ויחול שינוי בהתנהגותם ותפקודם באופן מעורר דאגה, כאשר הם סובלים מחרדות, דיכאון, קשיים חברתיים או לימודיים, הפרעת קשב וריכוז, חוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך, התלבטות ובלבול סביב סוגיות של מגדר מין ומיניות, קשיי מעבר בין מסגרות חינוכיות, חברתיות ומקומות מגורים, בעקבות גירושי הוריהם, אובדן בן משפחה או חבר, טראומה ויתמות. תהליך הטיפול מתבצע באווירה נעימה המעניקה לילד או לנער את החופש להתבטא באמצעות שיחה, משחק, יצירה ודמיון מודרך. 

 הדרכת הורים  - מאפשרת להורים להתייעץ ולקבל הדרכה בנוגע לקשיים עמם הם מתמודדים עם ילדיהם במסגרת הבית ומחוצה לו. במסגרת המפגשים ההורים מקבלים כלים והכוונה אודות שיקום הסמכות ההורית, התמודדות עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, תוקפנות והתפרצויות זעם, דפוסי תקשורת והתנהגות לקויים, חוסר ביטחון עצמי, מריבות בין אחים, מחלה או נכות, הפרעות אכילה וגיל ההתבגרות.

 טיפול בהפרעות אכילה – הטיפול ניתן לסובל מהפרעת האכילה ו/או לבני זוגו או הוריו. הטיפול מסייע להבין את הסיבות ולהתמודד עם נסיבות ההפרעה ומורכבותה. המטופל עובר טיפול פסיכולוגי ודיאטני במקביל ומקבל כלים אשר יאפשרו לו ליצור שינוי משמעותי באורחות חייו ודפוסי האכילה שלו.

ליווי חולים סופניים ובני משפחתם – המפגשים מאפשרים שיח והכנה לעתיד לבוא, לצד ליווי תהליך הפרידה מהאדם החולה והבניית המציאות בלעדיו.

 טיפול רגשי בשכול, יתמות, אובדן ופרידה - הטיפול מאפשר סגירת מעגל ושימור זיכרונות וזיכרון, מסייע בעיבוד תהליך אבל כתוצאה מהתאבדות, פטירה, גירושין, בגידה, פיטורין, נטישה, אבטלה, מחלה, נכות ועוד…

 טיפול בטראומה ופוסט-טראומה – טיפול בהלומי קרב, נפגעי טרור, תאונות דרכים, תקיפה מינית, קורבנות אלימות והתעללות, הורים שחוו לידה טראומטית ועוד…

 נכות ושיקום – בניית תכנית שיקום המותאמת ספציפית לצרכיו ויכולותיו של הנכה תוך מיצוי זכויותיו. הטיפול מסייע לנכה להתמודד עם מגבלות נכותו ולהכיר בכוחותיו המאפשרים לו צמיחה, מימוש עצמי ואיכות חיים. הטיפול ניתן במידת הצורך ועל פי פניה גם להוריו ו/או בני זוגו / משפחתו של הנכה. 

הנחיית קבוצות - הנחיית קבוצות של מבוגרים: הדרכת הורים, העצמה ומימוש עצמי, זוגיות ומשפחה. הנחיית בני נוער: סביב גיל ההתבגרות, גירושין ונישואין שניים.

טיפול זוגי בצפון | טיפול זוגי במרכז | טיפול זוגי ומשפחתי